In deze Canvas-release van 16 december wordt LTI Deep Linking-regelitems op de pagina Opdracht bewerken afgedwongen voor alle organisaties. LTI-tool postMessages worden nu correct ondersteund in een actieve Canvas Rich Content Editor, inclusief LTI Platform Storage-berichten. Vanaf 31-12-2023 wordt Canvas Data 1 (CD1) uit Canvas verwijderd en vanaf 16-12-2023 wordt het eindpunt oembed_retrieve verwijderd. De standaardstatus van de functieoptie Admin Analytics is voor alle organisaties gewijzigd. Beheerders kunnen wel koppelingen voor tijdelijke inschrijvingen maken. Ook is de standaardstatus van de functieopties New Analytics voor alle organisaties gewijzigd. Wanneer in Nieuwe toetsen een cursus wordt gekopieerd die een nieuwe toets met een itembank bevat, wordt de itembank bovendien automatisch gedeeld met de nieuwe cursus.
|
Screencast | Ga naar de pagina Nieuwe functie Screencasts voor een overzicht van alle beschikbare video's in deze release.
Alle bronnen | Functies in deze release kunnen zijn opgenomen in productblogs en andere inhoud. Zie de Community-tag van 16-12-2023 voor alle gerelateerde links.
|
Terug naar inhoudsopgave
Opdrachten
Afdwingen van LTI Deep Linking-regelitems
Samenvatting
De LTI Deep Linking-regelitems op de pagina Opdracht bewerken is afgedwongen voor alle organisaties en de functieoptie is verwijderd. Met deze functieoptie kunnen LTI 1.3-tools een Deep Linking-workflow weergeven op de pagina Opdracht bewerken.
Opmerking: Niet alle tools van derden worden bijgewerkt om deze vervanging automatisch te ondersteunen.
Voordeel van de wijziging
Met deze wijziging kunnen docenten een tool van derden starten voordat ze een link maken naar een specifiek inhoudsitem of specifieke hulpbron.
Functiewerkstroom
Assignment Deep LinkingDeep Linking van opdracht
Tijdens het bewerken van een opdracht kunnen docenten specifieke content binnen de externe tool selecteren.
Opmerking: Niet alle tools van derden worden bijgewerkt om deze vervanging automatisch te ondersteunen.
Aanvullende details
Om plaatsing te kunnen inschakelen, moeten tools van derden deze plaatsing toevoegen aan de ontwikkelaarssleutel. Bovendien kunnen toepassingen met reeds ingeschakelde Opdrachtselectie op ontwikkelaarssleutels worden beïnvloed.
Terug naar inhoudsopgave
Functieopties bieden instituten de mogelijkheid om nieuw ontwikkelde Canvas-functionaliteit in overstemming met hun eigen tijdsplanning in te schakelen. Tenzij anders vermeld, zijn alle functieopties opt-in en vereisen deze geen actie door een Canvas-beheerder totdat de implementatiedatum van een functie wordt aangekondigd. Zie Canvas LMS functieopties voor een complete lijst met functieopties.
Een functievoorbeeld-label geeft aan dat een functieoptie actief in ontwikkeling is, wat betekent dat deze rechtstreeks via gebruikersfeedback wordt samengesteld. Functievoorbeelden maken gebruik van updates buiten de reguliere Canvas-releaseplanning en worden gepost in de sectie Gerelateerde releases in Canvas-releases & deploys.
Raadpleeg de tabel onder elke functienaam voor specifieke informatie over de functie. Zie de Canvas-releaseopmerkingen FAQ voor algemene informatie over de functieopties.
Admin Analytics
Update van standaardstatus
|
Naam van functieoptie
|
Admin Analytics
|
|
Locatie en standaardstatus van functieopties inschakelen
|
Account (ingeschakeld/ontgrendeld)
|
|
Beschikbaarheid voor bètaomgeving
|
20-11-2023
|
|
Beschikbaarheid voor productie-omgeving
|
16-12-2023
|
|
Subaccountconfiguratie
|
Ja
|
|
Machtigingen
|
Beheerder hoofdaccount
|
|
Van invloed op gebruikersinterface
|
Ja
|
|
Relevante gebruikersrollen en gebieden
|
Beheerder, Hoofd- en subaccount
|
|
Ondersteuning voor mobiele apps
|
Niet beschikbaar
|
|
Beschikbaarheid Free-for-Teacher
|
Niet beschikbaar
|
|
Implementatiedatum
|
Juni-juli 2024 (exacte datum nog te bepalen)
|
|
Status functieoptie
|
Productiegereed
|
|
Verwante ideeën
|
Geen
|
|
Verwante blog
|
Functieopties Admin Analytics en New Analytics standaard AAN in december
|
|
Functievideo
|
Release-screencast: Niet beschikbaar
|
Samenvatting
De standaardstatus van de functieoptie Admin Analytics is voor alle organisaties gewijzigd in Ingeschakeld/Ontgrendeld. In Admin Analytics kunnen beheerders gegevens over Canvas-gebruik, het succes van Canvas-cursussen en het gebruik door studenten van Canvas bekijken, filteren en downloaden in drie nieuwe dashboards: Overzicht, Cursus en Student.
Voordeel van de wijziging
Deze update stimuleert organisaties gedetailleerde gegevens te verkennen.
Functiewerkstroom
Root Account Admin Analytics LinkAdmin Analytics-link in hoofdaccount
Klik in het hoofdaccount op de link Analytics .
Admin Analytics Overview Filter ButtonKnop Filter voor overzicht in Admin Analytics
Je kunt gegevens filteren door te klikken op de knop Filter.
Admin Analytics Overview Filter OptionsFilteropties voor overzicht in Admin Analytics
Beheerders kunnen filters gebruiken om specifieke subaccounts, perioden, docenten of cursussen te bekijken.
Overview DashboardDashboard Overzicht
Het dashboard Overzicht laat gegevens zien over het gebruik van Canvas.
Course DashboardDashboard Cursus
Het dashboard Cursus laat gegevens zien over successen van Canvas-cursussen.
Student DashboardDashboard Student
Het dashboard Student laat gegevens zien over het gebruik door studenten van Canvas.
Terug naar inhoudsopgave
Inschrijvingen
Tijdelijke inschrijvingen
Samenvatting
Beheerders kunnen koppelingen voor tijdelijke inschrijvingen maken, waardoor ontvangers (met tijdelijke inschrijving) voor een bepaalde duur toegang hebben tot de cursus(sen) van een aanbieder (zoals een docent).
Voordeel van de wijziging
Met deze functie kunnen beheerders snel en gemakkelijk gebruikers met diverse rollen, zoals mentoren, invalkrachten en ontwerpers, waar nodig tijdelijk inschrijven in de cursussen van andere gebruikers.
Functiewerkstroom
Temporary Enrollment Feature OptionFunctieoptie Tijdelijke inschrijving
Schakel in Instellingen de functieoptie Tijdelijke inschrijving in.
Temporary Enrollment PermissionsMachtiging Tijdelijke inschrijving
Bovendien moeten beheerders de machtiging Tijdelijke inschrijving - toevoegen hebben ingeschakeld.
Temporary Enrollment Calendar IconKalenderpictogram Tijdelijke inschrijving
Als je in het Hoofdaccount een koppeling voor een tijdelijke inschrijving wilt maken, ga je naar de gewenste aanbieder van tijdelijke inschrijvingen (zoals een invalkracht) en klik je op het Kalenderpictogram.
Find a Recipient of Temporary Enrollment ModalModal Een ontvanger van tijdelijke inschrijvingen zoeken
Zoek in de modal naar een ontvanger van tijdelijke inschrijvingen (bijvoorbeeld een invalkracht) aan de hand van e-mailadres, aanmeldings-ID of SIS-ID [1]. Klik vervolgens op de knop Volgende (Next) [2].
Opmerking: Sommige van de gemelde zoekopties zijn mogelijk niet beschikbaar vanwege beheerdersmachtigingen.
Find a Recipient of Temporary Enrollments User FoundEen ontvanger van tijdelijke inschrijvingen zoeken - Gebruiker gevonden
Als de gewenste ontvanger is bevestigd, klik je op de knop Volgende.
Find a Recipient Temporary Enrollments Modal FieldsEen ontvanger van tijdelijke inschrijvingen zoeken - Modal-velden
Selecteer in het veld Beginnen op (Begin On) de gewenste Van-datum [1] en -tijd [1] gevolgd door de Tot-datum [3] en -tijd [4]. Selecteer vervolgens de gewenste rol van de ontvanger [5]. Selecteer ook de cursussen waartoe de ontvanger toegang moet hebben [6] en klik op de knop Indienen (Submit) [7].
Opmerkingen:
- De vervolgkeuzelijst Rol (Role) geeft aan aangepaste rollen weer.
- Canvas selecteert standaard het begin en einde van de huidige dag als tijdsduur.
- De velden voor tijd en rol zijn vastgelegd in de opslag van de lokale browser en geven de meest recente selecties in nieuwe workflows weer totdat de opslag van de lokale browser wordt leeggemaakt.
- Standaard worden alleen actieve en gepubliceerde cursussen waarvoor de aanbieder de rol van docent heeft, geselecteerd.
- Afgesloten cursussen, waarvoor geen nieuwe inschrijvingen mogelijk zijn, worden hier niet weergegeven.
- Wanneer de koppeling van een tijdelijke inschrijving verloopt, krijgt de inschrijving de workflowstatus Verwijderd.
Different Permissions TooltipTooltip Verschillende machtigingen
Wanneer een ontvanger in een cursus wordt ingeschreven met meer machtigingen dan de aanbieder, wordt in een tooltip gemeld dat de ontvanger in deze cursus andere machtigingen heeft dan de aanbieder.
Temporary Enrollment Successful BannerBanner Tijdelijke inschrijving gelukt
Nadat een tijdelijke inschrijving is ingediend, wordt in een banner gemeld dat de inschrijving is gelukt. Bovendien is het kalenderpictogram groen om een actieve koppeling aan te geven (OPMERKING: momenteel moet de pagina worden vernieuwd om de verandering van het pictogram weer te geven).
Show only Temporary Enrollment Recipients Filter CheckboxSelectievakje Alleen ontvangers van tijdelijke inschrijvingen weergeven
Als je wilt filteren op alleen ontvangers, schakel je het selectievakje Alleen ontvangers van tijdelijke inschrijvingen weergeven (Show only temporary enrollment recipients) in.
Show Only Temporary Enrollment Provider Filter CheckboxSelectievakje Alleen aanbieders van tijdelijke inschrijvingen weergeven
Als je wilt filteren op alleen aanbieders, schakel je het selectievakje Alleen aanbieders van tijdelijke inschrijvingen weergeven (Show only temporary enrollment providers) in.
Temporary Enrollment Providers and Temporary Enrollment Recipient IconsPictogrammen Aanbieders tijdelijke inschrijvingen en Ontvangers tijdelijke inschrijvingen
Om de Aanbieders tijdelijke inschrijvingen van een gebruiker te beheren, klik je op het kalenderpictogram met het vinkje [1]. Om de Ontvangers tijdelijke inschrijvingen van een gebruiker te beheren, klik je op het kalenderpictogram met het klokje [2].
Opmerking: Een gebruiker kan desgewenst zowel aanbieder als ontvanger zijn.
Provider's Temporary Enrollment Recipients modalModal Ontvangers tijdelijke inschrijvingen van een aanbieder
De beheerder kan een ontvanger toevoegen [1], een koppeling van een tijdelijke inschrijving bewerken [2] of een koppeling van een tijdelijke inschrijving verwijderen [3]. Klik vervolgens op de knop Gereed (Done) [4].
Opmerking: Koppelingen voor tijdelijke inschrijvingen functioneren als één eenheid. Door de koppeling te bewerken [2] zijn wijzigingen van afzonderlijke inschrijvingen binnen de koppeling mogelijk. Door de koppeling te verwijderen [3] worden al je inschrijvingen binnen die koppeling voor de ontvanger verwijderd. Daarmee worden alle tijdelijke inschrijvingen binnen de koppeling ingesteld op de workflowstatus "verwijderd".)
User Page Displays Temporary EnrollmentsGebruikerspagina toont tijdelijke inschrijvingen
Op de gebruikerspagina worden in het nieuwe gedeelte Tijdelijke inschrijvingen cursussen weergegeven waarvoor de gebruiker tijdelijk is ingeschreven [1], samen met details over het tijdsbestek en de rol [2]. Bovendien kunnen afzonderlijke inschrijvingen worden verwijderd door op het pictogram voor verwijderpictogram te klikken [3].
New Analytics
Update van standaardstatus
|
Naam van functieoptie om in te schakelen
|
Nieuwe cursus- en gebruikersanalytics
|
|
Locatie en standaardstatus van functieopties inschakelen
|
Cursus (Ingeschakeld/Ontgrendeld)
|
|
Beschikbaarheid voor bètaomgeving
|
20-11-2023
|
|
Beschikbaarheid voor productie-omgeving
|
16-12-2023
|
|
Subaccountconfiguratie
|
Nee
|
|
Machtigingen
|
- Analytics - pagina's weergeven (studenten)
- Cijfers - alle cijfers weergeven en Cijfers - bewerken (cursusanalyse)
- Gebruikers - bekijken (pagina Personen in de cursus)
|
|
Van invloed op gebruikersinterface
|
Ja
|
|
Relevante gebruikersrollen en gebieden
|
Beheerder, Docenten, Alle gebieden met analyse-inhoud
|
|
Ondersteuning voor mobiele apps
|
Niet beschikbaar
|
|
Beschikbaarheid Free-for-Teacher
|
Niet beschikbaar
|
|
Implementatiedatum
|
Juni-juli 2024 (exacte datum nog te bepalen)
|
|
Status functieoptie
|
Productiegereed
|
|
Verwante ideeën
|
Geen
|
|
Verwante blog
|
Functieopties Admin Analytics en New Analytics standaard AAN in december
|
|
Functievideo
|
Release-screencast: Niet beschikbaar
|
Samenvatting
De standaardstatus van de functieoptie New Analytics is voor alle organisaties gewijzigd in Ingeschakeld/Ontgrendeld. Met New Analytics kunnen docenten gemiddelden van cursuscijfers, online activiteiten en deelname van studenten bijhouden met een interactieve grafiek of tabel.
Voordeel van de wijziging
Met deze update krijgen docenten eenvoudig toegang tot gegevens over wat er in hun cursussen zoal gebeurt en krijgen ze de mogelijkheid om actie te ondernemen op basis van die gegevens.
Functiewerkstroom
New Analytics Course Navigation and Course Home Page LinksLinks naar New Analytics in Cursusnavigatie en op de startpagina cursussen
New Analytics kan worden geopend vanuit Cursusnavigatie [1] of op de startpagina van een cursus [2].
Opmerking: Als de functieoptie is uitgeschakeld door een organisatie, is de link naar New Analytics in elke cursus verborgen in Cursusnavigatie en moet deze worden ingeschakeld.
New Analytics Data TableGegevenstabel New Analytics
In New Analytics kunnen docenten tal van gegevens bekijken in de interactieve grafiek of tabel.
Nieuwe toetsen
Itembanks gedeeld in cursuskopie
|
Naam van functieoptie om in te schakelen
|
Nieuwe toetsen
|
|
Locatie en standaardstatus van functieopties inschakelen
|
Account (Uitgeschakeld/Ontgrendeld)
|
|
Beschikbaarheid voor bètaomgeving
|
20-11-2023
|
|
Beschikbaarheid voor productie-omgeving
|
16-12-2023
|
|
Subaccountconfiguratie
|
Ja
|
|
Machtigingen
|
Inherent aan gebruikersrol
|
|
Van invloed op gebruikersinterface
|
Nee
|
|
Relevante gebruikersrollen en gebieden
|
Docenten, Cursuskopie
|
|
Ondersteuning voor mobiele apps
|
Niet beschikbaar
|
|
Beschikbaarheid Free-for-Teacher
|
Niet beschikbaar
|
|
Status functieoptie
|
Productiegereed
|
|
Verwante ideeën
|
Geen
|
|
Functievideo
|
Release-screencast: Niet beschikbaar
|
Samenvatting
Wanneer in Nieuwe toetsen een cursus wordt gekopieerd die een nieuwe toets met een itembank bevat, wordt de itembank automatisch gedeeld met de nieuwe cursus.
Opmerking: Stel je hebt een itembank die gedeeld wordt met de oorspronkelijke cursus. Wanneer die cursus wordt gekopieerd, wordt de itembank gedeeld met leesrechten voor de nieuwe cursus. Als de itembank niet met de oorspronkelijke cursus en ook niet binnen de organisatie wordt gedeeld, wordt de itembank gedeeld met leesrechten voor de nieuwe cursus. Daardoor kunnen docenten in de nieuwe cursus altijd de itembank lezen.
Voordeel van de wijziging
Deze update verbetert de workflow voor docenten doordat een itembank automatisch wordt gedeeld met een kopie van een cursus en er dus geen extra stappen meer nodig zijn om dat te doen.
Aanvullende details
Deze functionaliteit geldt specifiek voor de workflow waarbij een cursus wordt gekopieerd. Wanneer een cursus wordt gekopieerd met de bedoeling een Klassieke toets over te zetten naar een Nieuwe toets, wordt de itembank die op basis van de toetsbank wordt gemaakt, automatisch met de nieuwe cursus gedeeld.
Terug naar inhoudsopgave
LTI 1.3
LTI postMessages ondersteund in Active Rich Content Editor
|
Beschikbaarheid voor bètaomgeving
|
20-11-2023
|
|
Beschikbaarheid voor productie-omgeving
|
16-12-2023
|
|
Locatie om functie in te schakelen
|
Geen
|
|
Naam van LTI-tool
|
Geen
|
|
Machtigingen
|
Inherent aan de gebruiker
|
|
Gerelateerde API's
|
LTI Advantage-tools configureren
window.postMessage gebruiken in LTI-tools
|
|
Van invloed op gebruikersinterface
|
Nee
|
|
Betrokken gebruikersrollen en -gebied
|
Alle gebruikers, Ontwikkelaars, Rich Content Editor, LTI 1.3
|
|
Verwante ideeën
|
Geen
|
|
Functievideo
|
Release-screencast: Niet beschikbaar
|
Samenvatting
LTI-tool postMessages worden nu correct ondersteund in een actieve Canvas Rich Content Editor, inclusief LTI Platform Storage-berichten.
Voordeel van de wijziging
LTI-tools kunnen nu postMessages in Javascript gebruiken om te communiceren met Canvas wanneer gestart vanuit een actieve Canvas Rich Content Editor.
Terug naar inhoudsopgave
Canvas Data 1
Einde levensduur
Op 31-12-2023 wordt Canvas Data 1 (CD1) verwijderd uit Canvas. Organisaties moeten overstappen op Canvas Data 2 (CD2). Raadpleeg de bronnen op de pagina Aanstaande Canvas-wijzigingen voor meer informatie.
LTI 1.1
Eindpunt oembed_retrieve LTI 1.1 verwijderd
Op 16-12-2023 wordt het eindpunt oembed_retrieve verwijderd om de naleving en beveiliging te verbeteren. Andere beschikbare eindpunten kunnen die functie overnemen. Beheerders hoeven geen actie te ondernemen.
Wijzigingenlogboek Releaseopmerkingen
Terug naar inhoudsopgave
| Datum |
|
| 21-11-2023 |
Bijgewerkte functie
Inschrijvingen: Tijdelijke inschrijvingen
- Bloglink toegevoegd
- Bijgewerkte opmerking: Wanneer de koppeling van een tijdelijke inschrijving verloopt, krijgt de inschrijving de workflowstatus Verwijderd.
|
| 20-11-2023 |
Gepubliceerde releaseopmerkingen |